logo

Rybaření na Pastvinách

Pastvinská přehrada se nachází východně od Žamberka, v údolí řeky Divoká Orlice. Nad vodní plochou se tyčí strmé skalnaté břehy porostlé lesy, které spolu s travnatými plážemi vytvářejí romantickou scenérii regionu.

Rekreace na Pastvinách je rozhodně dobrý tip na letní rodinnou dovolenou u vody s možností mnoha výletů. Okolí Pastvinské přehrady nabízí vhodné terény pro turistiku, cykloturistiku, lyžování, kulturní vyžití a rozmanité možnosti ubytování. V létě přehradu využívají milovníci koupání, vodního lyžování, potápění a rybaření.

Rybářské povolenky prodej:

- Kolda Zdeněk - tel. +420 604692995
- Josef Pávek -  tel. +420 731574 505 , Prodejna rybářských potřeb a suvenýrů ( u přehradní hráze )

Více informací na www.atcslechtuvpalouk.cz

Kromě lososovitých ryb, které jsou v zastoupení pstruha obecného potočního, pstruha duhového, lipana podhorního a sivena amerického vysazovány především do toku Divoké Orlice v úsecích nad i pod údolními nádržemi, jsou opakovaně do nádrže Pastviny I vysazovány tisíce kilogramů a kusů ryb.  Jde  především  o kapra obecného,  ale i další druhy ryb jako síh severní maréna, amur bílý, ostroretka stěhovavá, hlavatka obecná, úhoř říční, mník jednovousý a samozřejmě štika obecná a candát obecný.

Do údolní nádrže Pastviny II je  opakovaně vysazován  kapr obecný, pstruh duhový a lipan podhorní. V obou nádržích se přirozeně vyskytuje i celá řada takzvaných plevelných ryb., jako je plotice obecná, perlín ostrobřichý, karas obecný, okoun říční a další druhy.

V lokalitě údolních nádrží Pastviny jsou tři rybářské revíry. V revírech Orlice Divoká 7 a Orlice Divoká 5 včetně vyrovnávací údolní nádrže Pastviny II platí povolenky k lovu ryb na pstruhových revírech. V revíru Orlice Divoká 6 – údolní nádrž Pastviny I platí povolenky k lovu ryb na mimopstruhových revírech.

Zpět

www.krasnadikyhoram.cz