logo

Zámecký zvěřinec v Častolovicích

Zvěřinec založila majitelka zámku paní Franziska Diana Sternbergová, se záměrem o vytvoření tzv. " petting farm", které jsou rozšířeny v Evropě a v USA. Jsou to místa, kde mají děti možnost prohlédnout a pohladit si různé druhy domácích i cizokrajných zvířat, které viděli třeba jenom v knížkách nebo na obrázcích. V zámeckém zvěřinci si můžete prohlédnout pštrosa Emu, lamy, Shetladnské poníky, oslíky, Kamerunské ovce a kozy, nejmenší plemeno ovcí na světě Quessant, Göttingenská prasátka, holuby páviky, perličky, pávy a rozmanité druhy papoušků a bažantů. Oblíbenými mazlíčky jsou zakrslí králíčci, kteří si volně hopsají po celém areálu. U pokladny je možné zakoupit si pytlík s vitamínovými pamlsky, kterými poté můžete všechna zvířátka ve zvěřinci krmit.  

Zámecký zvěřinec je přístupný veřejnosti po celý rok. Ovšem v průběhu zimních měsíců jsou někteří jeho obyvatelé přemístěni do zimoviště.

Info pro skupiny: bez omezení

Kontakty: Zámek Častolovice, Masarykova 1, 517 50 Častolovice, www.zamek-castolovice,  sprava-zamku@zamek-castolovice.cz, 494 323 646, 732 832 442

Podmínky rezervace: není nutná rezervace pro větší skupiny

 

 

Zpět

www.krasnadikyhoram.cz